DAWID

3 lata
Opis choroby:
- Porażenie mózgowe
- Padaczka objawowa w postaci napadów ogniskowych
- Tetrapareza spastyczna
- Częściowy zanik nerwu wzrokowego
Dawid potrzebuje twojej pomocy :)
ZAPOZNAJ SIĘ Z HISTORIĄ DAWIDA

Krwotok do mózgu, który wystąpił w 1 tygodniu życia, pozbawił Dawida zdrowego, szczęśliwego dzieciństwa.
Diagnoza: porażenie mózgu zaskoczyło rodzinę chłopca, ale radzą sobie i przechodzą przez wszystkie etapy leczenia.
Dawid jest bardzo silnym chłopcem i ma dobre wyniki z rehabilitacji, ale potrzebuje pomocy!


Dawid urodził się w 30 tygodniu ciąży o wadze zaledwie 1 350 gramów i wzroście 40 cm, powodem tego była zidentyfikowana diagnoza rak u matki chłopca.

Małe dziecko od pierwszego dnia życia nie było w objęciach mamy, ale w licznych rurkach i czujnikach... Dawid spędził 2 miesiące w reanimacji. W tym czasie matka chłopca przeszła chemioterapię. Kiedy mama Dawida skończyła leczenie, a chłopiec został wypisany do domu, rodzina miała nadzieję, że straszne miesiące szpitali się skończyły, i w końcu wszyscy będą razem, ale to był dopiero początek.


Wielu lekarzy, różne diagnozy....
Ale najgorsza diagnoza brzmiała po 5 miesiącach:
"Tu widzę pierwsze oznaki porażenia mózgowego" - powiedział lekarz.

Rodzice mieli nadzieję, że diagnoza była błędna, ale po 6 miesiącach ją potwierdzili. Rodzina natychmiast zaczęła leczyć chłopca. Dawid skończył 4 kursy terapii Bobatha i Vojty, ma codzienne zajęcia w domu ze specjalistą rehabilitacji, na przemian z ośrodkami rehabilitacyjnymi. Również rodzicy się zwrócili do pomocy logopedy i psychologa, zajęcia odbywają się kilka razy w tygodniu, dodatkowo jest basen i hipoterapia. W każdej wolnej minucie między zajęciami rodzice zajmują się z Dawidem na własną rękę.

W trakcie leczenia odwiedzili wiele ośrodków rehabilitacji, ale tylko jeden daje Dawidowi najlepsze wyniki
Centrum intensywnej terapii "Olinek" w Warszawie.

„Za każdym razem, nasz rozumny chłopczyk wychodzi stamtąd z maksymalną poprawą, po ostatniej podróży widziałam jego pierwsze wolne kroki nieskrępowane spastycznością i bardziej skoncentrowanymi i celowymi ruchami rąk” – mówi mama Dawida.

Aby uzyskać dobry wynik, potrzebujemy co najmniej 3-4 kursów rehabilitacji rocznie. W tym roku Dawid był już dwukrotnie w Ośrodku Intensywnej Terapii "Olinek". Rodzina planuje trzeci wyjazd w grudniu, ale rodzice nie są w stanie samodzielnie opłacić tej rehabilitacji, więc zwracają się z prośbą o pomoc do każdego.

Dawid jest bardzo silnym i inteligentnym chłopcem, wielu lekarzy mówią o dobrych perspektywach leczenia. Rodzina Dawida prosi o pomoc w rozpaczliwej walce o zdrowie swojego syna, bo sami już sobie nie radzą!
Wspieraj