Dawid Sukhomlyn 1
Dawid Sukhomlyn 3

Dawid Sukhomlyn

Cel zbiórki:

Finansowanie rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku "Olinek"

Dawid Sukhomlyn

Kyiv

MPD

Zbiórka zakończona !

08/31/2022

Opis zbiórki

Zbiórka zakończona dziękujemy wszystkim ! Zbiórka została zorganizowana do puszek / skarbonek przez wolontariuszy Fundacji. Zbiórka była zarejestrowana i poddana kontroli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) Nr zbiórki: 2021/2780/OR Sprawozdanie widneje na ogólnopolskim portalu zbiórek publicznych: zbiorki.gov.pl Krwotok do mózgu, który wystąpił w 1 tygodniu życia, pozbawił Dawida zdrowego, szczęśliwego dzieciństwa. Diagnoza: porażenie mózgu zaskoczyło rodzinę chłopca, ale radzą sobie i przechodzą przez wszystkie etapy leczenia. Dawid jest bardzo silnym chłopcem i ma dobre wyniki z rehabilitacji, ale potrzebuje pomocy! Dawid urodził się w 30 tygodniu ciąży o wadze zaledwie 1 350 gramów i wzroście 40 cm, powodem tego była zidentyfikowana diagnoza rak u matki chłopca. Małe dziecko od pierwszego dnia życia nie było w objęciach mamy, ale w licznych rurkach i czujnikach... Dawid spędził 2 miesiące w reanimacji. W tym czasie matka chłopca przeszła chemioterapię. Kiedy mama Dawida skończyła leczenie, a chłopiec został wypisany do domu, rodzina miała nadzieję, że straszne miesiące szpitali się skończyły, i w końcu wszyscy będą razem, ale to był dopiero początek. Wielu lekarzy, różne diagnozy.... Ale najgorsza diagnoza brzmiała po 5 miesiącach: "Tu widzę pierwsze oznaki porażenia mózgowego" - powiedział lekarz. Rodzice mieli nadzieję, że diagnoza była błędna, ale po 6 miesiącach ją potwierdzili. Rodzina natychmiast zaczęła leczyć chłopca. Dawid skończył 4 kursy terapii Bobatha i Vojty, ma codzienne zajęcia w domu ze specjalistą rehabilitacji, na przemian z ośrodkami rehabilitacyjnymi. Również rodzicy się zwrócili do pomocy logopedy i psychologa, zajęcia odbywają się kilka razy w tygodniu, dodatkowo jest basen i hipoterapia. W każdej wolnej minucie między zajęciami rodzice zajmują się z Dawidem na własną rękę. W trakcie leczenia odwiedzili wiele ośrodków rehabilitacji, ale tylko jeden daje Dawidowi najlepsze wyniki Centrum intensywnej terapii "Olinek" w Warszawie. „Za każdym razem, nasz rozumny chłopczyk wychodzi stamtąd z maksymalną poprawą, po ostatniej podróży widziałam jego pierwsze wolne kroki nieskrępowane spastycznością i bardziej skoncentrowanymi i celowymi ruchami rąk” – mówi mama Dawida. Aby uzyskać dobry wynik, potrzebujemy co najmniej 3-4 kursów rehabilitacji rocznie. W tym roku Dawid był już dwukrotnie w Ośrodku Intensywnej Terapii "Olinek". Rodzina planuje trzeci wyjazd w grudniu, ale rodzice nie są w stanie samodzielnie opłacić tej rehabilitacji, więc zwracają się z prośbą o pomoc do każdego. Dawid jest bardzo silnym i inteligentnym chłopcem, wielu lekarzy mówią o dobrych perspektywach leczenia. Rodzina Dawida prosi o pomoc w rozpaczliwej walce o zdrowie swojego syna, bo sami już sobie nie radzą!

Rozpoczęcie zbiórki

10/20/2021

Jeśli jesteś podatnikiem rozliczającym się z podatku dochodowego w Polsce i wsparłeś w ubiegłym roku Fundację Obok Ciebie, możesz skorzystać z ulgi podatkowej z tytułu darowizny i zapłacić mniejszy podatek od 6% do 10%

Jak to zrobić ?